У цьому матеріалі ми розглянемо основні проблеми, пов’язані з наявністю повітря та шламу у системах опалення, а також зупинимося на шляхах їх вирішення. Авторитетним консультантом у цьому питанні виступає директор магазину опалювальної техніки «Дім тепла» Олександр Козлов.

 

Повітря і шлам не тільки знижують ефективність роботи опалювальної системи, а й можуть завдати їй непоправної шкоди, що призводить до неякісного обігріву приміщення.

У старих системах опалення з природною циркуляцією і відкритим розширювальним бачком швидкість руху теплоносія невелика. Магістральний трубопровід має підйом до розширювального бачка. Саме через нього і випускається повітря. Крім того, усі горизонтальні ділянки трубопроводу влаштовувалися з невеликим нахилом. Це допомагає позбутися застою бульбашок повітря, що може послужити причиною утворення повітряних пробок.

Причини їх виникнення у подібних системах опалення, як правило, пов’язані з помилками монтажу і, зокрема, з недотриманням нахилів трубопроводів.Яндекс.Метрика